Drinki i napoje

Jak pić whisky – solo, czy w drinkach?

0

Jak pić whisky? Lepiej będzie nam smakować solo? A może jednak w drinkach? Nasz tekst pozwoli Ci rozwiać wątpliwości, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

 Whisky – o czym dokładnie mowa?

Przede wszystkim zacznijmy od ustalenia, o jakim trunku mowa. Czym jest whisky? To po prostu napój alkoholowymi spirytusowy, który powstaje na skutek destylacji zacieru zbożowego oraz poddawania dojrzewaniu w drewnianych beczkach. Za kolebę whisky uważana jest Szkocja lub Irlandia, a pierwszymi wytwórcami tego rodzaju alkoholu byli mnisi, którzy stosowali go do celów leczniczych.

Whisky – jak pić?

 Jeśli chcesz pić whisky zgodnie z podstawową regułą, to powinieneś podawać ją w temperaturze pokojowej, a więc około 20 stopni. Niestety whisky jest dość mocne, więc jeśli chcemy pić je solo, to dobrym wyborem może okazać się dodanie lodu, ponieważ to ułatwi nam zadanie. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by whisky wykorzystać do przygotowania drinków. Godfather, Manhattan, czy nawet Old Fashioned to tylko przykładowych drinków, które szybko wykonasz z pomocą whisky.

READ  Drinki z wódką – jakie są najpopularniejsze?
Chlodulf Jun'ichi

Kiedy sięgnąć po drinki bezalkoholowe?

Previous article

Jak zrobić drink Sammy Special?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply